Wentyl bezpieczeństwa

1. Swoją przygodę z CrossFitem zaczęłaś już jakiś czas temu. Opowiedz w skrócie jak do nas trafiłaś?
Regularnie chodziłam na basen a ponieważ na wakacje zamykają zadałam pytanie synowi gdzie ja teraz mam się ruszać? To On rzucił hasło crossfit. Zapytałam czy w moim wieku???itd. Jedź ze Mną i zobaczysz -zostałam na treningu tego samego dnia.
2. Wiemy, że zawodowo zajmujesz się profilaktyka zdrowotną. Masz za sobą bogate doświadczenie zawodowe jako lekarz. Jakie Twoim zdaniem płyną korzyści dla osób trenujących CrossFit w wieku 50+?
Wiek mamy w głowie!! Taka forma ruchu sprawia, że nie dotyczą Nas całe grupy chorób:nadwagą, nadciśnienie, cukrzyca, RZS, zmiany rematoidalne, choroby serca nie odwiedzam „służbowo” moich kolegów poza badaniami profilaktycznych.
3. Jakieś wspomnienia pierwszego treningu?
Szczerze mówiąc byłam przerażona kiedy patrzyłam na „weteranów „crossfitu ale trener sprawił, że jak widać jestem prawie uzależniona.
4. Co daje Ci CrossFit w codziennym życiu?
Dla mnie to sposób życia, „wentyl bezpieczeństwa”. Fakt kontaktów z młodymi ludźmi zapominam o peselu. Harmonogram tygodnia jest podporządkowany crossfitowi.
5. Dokończ zdanie: „CrossFit to dla mnie..”
CrossFit dla mnie ” to sposób życia. Jak długo będę w stanie być z Wami tak długo będę. To coś więcej niż klub sportowy!

Basia Grosz