… poszukiwanie, odkrywanie nowych życiowych wartości.

1.Jesteś aktywnym sportowcem, trenujesz spoty walki. Czy uważasz, że CrossFit to dobre uzupełnienie planu treningowego?

Z tym „sportowcem” to chyba za poważnie. Chociaż… byłoby fajnie.

Witam!

Od czasu, kiedy trenuję CF, moja siła wyraźnie wzrasta. Potwierdzają to znajomi, z którymi sparuję co jakiś czas.  Po kilku miesiącach trenowania CF, poprawiłem  ogólną kondycję.Warto podkreślić też, że pozytywnie zmieniła się moja sylwetka. CrossFit  stanowi dobre uzupełnienie treningów MMA. Same plusy.

2.Masz już za sobą swój pierwszy start w zawodach CrossFit. Podziel się z nami swoimi odczuciami na temat rywalizacji na macie vs. rywalizacją na zawodach CrossFit.

Kurcze… Powiem Ci, że było to dla mnie niesamowite przeżycie. Nie łatwo jest ocenić czy ważyć oba sporty. Próbowałem już porównać je i tu byłby remis. Jeśli chodzi o porównanie zawodów obu dyscyplin… hmm.  W mojej ocenie wygląda to tak: na macie walczysz z przeciwnikiem, który jest silniejszy lub słabszy. Zawody CrossFit to chyba wyższy level. Tutaj walczysz przede wszystkim sam ze sobą. Tu, Twoje słabości mogą być zweryfikowane dużo szybciej. Na macie możesz mieć szczęście trafić na niedyspozycję przeciwnika. Ciężar i box, inne „narzędzia tortur”- zawsze będzie tak samo wymagająco. Tu nie pomogą sztuczki czy szczęście. Musisz być zawsze przygotowany na przerzucenie sporej ilości ciężarów. Kondycja chyba też musi być lepsza. Na macie towarzyszy mi zwykle większy stres. Za to, na zawodach CrossFit, niepowodzenia były bardziej bolesne.

3.O jakiegoś czasu prowadzisz bloga „Trenować z Najlepszymi”- jak to się zaczęło?

Można powiedzieć, że przypadkiem. Któregoś popołudnia założyłem stronę, by przekazać znajomym, że wróciłem po latach do sportu. W kilka miesięcy okazało się, że zainteresowanie wychodzi poza kręgi znajomych i oto… Po roku jest grubo ponad 7400 polubień, ponad 100 filmów na kanale YouTube i ponad 100 wpisów na blogu. Będzie tego jeszcze więcej.

4.Co daje Ci CrossFit w codziennym życiu?

Dużo! Dzięki CF mam kolejny, ciekawy temat do rozmów w domu z rodziną J. Nie nudzi nam się wieczorami. A tak poważnie: uprawianie sportu pomogło mi w uporządkowaniu pewnych spraw. Dzięki zmianom w życiu i dołożeniu do tego treningów, nie mam czasu na głupie pomysły. Aktywnością sportową nie krzywdzi się, nikogo się nie zawodzi.

5.Dokończ zdanie: „CrossFit to dla mnie..”

… poszukiwanie, odkrywanie nowych życiowych wartości. CrossFit wyznacza mi „wyższe cele”. Pomaga mi pokonywać własne słabości. Uczy pokory. Zmusza do samodyscypliny i samorozwoju. Uświadamia, że jeszcze tyle przede mną do zrobienia. Muszę  nauczyć się jeszcze tak wiele.  Mam tu na myśli między innymi double i pull ups. Ale to już zostawiam w Twoich rękach J.

To miłe, że zadałeś mi te pytania. Czuję się wyróżniony. Tobie i sobie życzę, abym posiadł takie umiejętności, które pozwoliłyby mi w przyszłości wystartować z Tobą w tych samych, znaczących zawodach CF.

Andrzej Markuszewski